Życie nocne w Krakowie

Życie nocne w Krakowie

Niemal całe życie nocne Krakowa toczy się w podziemiach. W ostatnich latach na niewielkim obszarze Starego Miasta powstało ponad sto podziemnych lokali: restauracji, piwiarni, klubów i kawiarni. Stosując pewne uproszczenia, tego typu lokale można podzielić na angielskie, szkockie i irlandzkie puby, tradycyjne w wystroju i pod względem proponowanych alkoholi. Z drugiej strony sytuują się tzw. puby undergroundowe, o specyficznej, nieco dekadenckiej atmosferze, podkreślanej przez prowokujące wnętrza i muzykę. Często klimat ten współtworzą młodzi krakowscy artyści.

Puby i bary

Bambus Cafe
Rynek Główny 27
Wnętrze w sam raz dla miłośników starego kina, można tu bowiem podziwiać plakaty i fotografie znanych gwiazd. Bambus jest najbardziej popularny w lecie, kiedy funkcjonuje jako niezwykle sympatyczny ogródek z wiklinowymi mebelkami. Ze względu na strategiczne miejsce, spotykają się tu prawie wszyscy.

Black Gallery
ul. Mikołajska 24
Z pewnością to nie wystrój powoduje, że do Black Gallery ściągają tłumy. Specyficzna atmosfera tego miejsca, eksperymentalne drinki cieszą się dużym powodzeniem wśród, powiedzmy, trochę starszej młodzieży.

Fischer Pub
ul. Grodzka 42
Lokal jak wiele innych, z dobrymi gatunkami piwa, ale z bardzo głośną muzyką, która w sali na parterze skutecznie przeszkadza w rozmowie, natomiast w sali piwnicznej służy jako zachęta do wyjścia na parkiet.

Free Pub
ul. Sławkowska 4
Atrakcyjny alkoholowo pub czynny przez całą noc. Przewija się tu towarzystwo różnego pokroju i autoramentu, ale nikogo nic nie dziwi, gdyż obowiązuje tu zasada bycia na luzie.

John Bull
ul. Mikołajska 2
Typowy angielski pub z pokaźnym wyborem najprzedniejszych piw, win i whisky. Dość elegancki, ale bez obaw – ceny umiarkowane. Kiedyś był to lokal, w którym dominowały rozmowy o polityce.

Piwnica Pod Ogródkiem
ul. Jagiellońska 6
Średniowieczna piwnica Pod Ogródkiem, oprócz swoich słynnych naleśników, proponuje spędzenie wieczoru przy lampce dobrego francuskiego wina i dźwiękach koncertu jazzowego. Szczególnie przytulnie jest tu w zimie, kiedy pali się ogień w kominku, latem natomiast piwnica .wychodzi na ulicę”, a dokładnie na przyległe podwórko.

Pod Jemiołą
ul. Floriańska 20
Potężny wiecheć jemioły wisi u sufitu tego osobliwego lokalu. A pod jemiołą? Atmosfera nihilizmu i ogólnego poczucia schyłkowości. Psychodeliczna muzyka podsyca destrukcyjne nastroje. Bywa, że około północy nie da się tu wcisnąć nawet szpilki.

Pod Papugami
ul. Szpitalna 1 ul. św. Jana 18
Popularny irish-pub, szczególnie chętnie odwiedzany przez zagranicznych studentów uczących się w Krakowie. Na Jana bilard, a na Szpitalnej dyskoteka.

Shakesbeer
ul. Gołębia 2
Jeden z pierwszych irlandzkich pubów w Krakowie. Ze względu na usytuowanie, oblegany jest głównie przez studenterię, która radośnie świętuje tu swoje powodzenia na niwie naukowej.

U Louisa
Rynek Główny 13
Bardzo modny obecnie lokal w Krakowie. Tu się po prostu bywa, nie tylko po to, aby się napić (nazwy drinków brzmią intrygująco, żeby wspomnieć tylko „Białego Rosjanina”, „Czarnego Rosjanina” czy Ojca Chrzestnego), czy posłuchać jazzowego koncertu na żywo. U Louisa to jedna z pierwszych w Krakowie „cybercafe”. Za naprawdę niska opłatą można skorzystać tu z poczty elektronicznej lub z Internetu.
Czynne 11.00-23.00.

Kluby jazzowe

Jazz na dobre zadomowił się w Krakowie. Spore w tym zasługi organizatorów corocznych krakowskie imprez, takich jak Jazz Juniors i Krakowskie Zaduszki Jazzowe. Poza tym najpopularniejsze puby należą do znakomitych muzyków, wykonawców i artystów jazzowych.

Harris Piano Jazz Bar
Rynek Główny 28
Znany też jako New York Harris Pub. Atrakcyjnie i ze smakiem urządzony pub co tydzień organizuje koncert z udziałem gwiazd jazzu.

Jazz Club .U Muniaka”
ul. Floriańska 3
Tutaj można posłuchać Janusza Muniaka wykonującego największe standardy jazzowe.

Jazz Klub Komet
al. Krasińskiego 19
Lokal jazzmana Andrzeja Jakóbca ma w sobie coś z jazzowego muzeum. Ozdobiony dyplomami, plakatami i innymi gadżetami, stwarza niecodzienny nastrój. Zawsze w piątki, a czasem również w inne dni, odbywają się tu ciekawe koncerty.

Klub Rotunda – Orlik
ul. Oleandry 1
W klubie studenckim Rotunda tradycyjnie odbywają się .jazzowe wtorki”. Wstęp bezpłatny.

Dyskoteki

Rozmaitość tanecznych imprez w mieście jest tak ogromna, że nie powinno być kłopotu ze znalezieniem parkietu i muzyki. Ale to jeszcze nie wszystko. Poziom niektórych lokali pozostawia wiele do życzenia, nie wszędzie bowiem można czuć się bezpiecznie. Poniższe propozycje to miejsca raczej sprawdzone.

Equinox
ul. Sławkowska 13 -15, codz. 11.00-2.30, muzyka dyskotekowa.

Klub Kameleon
ul. Sławkowska 11, pt.,sb. 16.00-1.00.

Klub Jupiter
al. 3 Maja 23, pt.-sb. od 21.00, muzyka techno/house, trance, drum & bass, electro.

Klub Muzyczny Wolność FM
ul. Królewska 1, pt., sb. od 21.00, muzyka dance, house, soul. Wstęp od 18 lat.

Pasja
ul. Szewska 5, nd„ pn. 14.00-2.00; wt.-czw. 14.00-3.00; pt.-sb. 14.00-4.00, muzyka funky, rock, pop, polska i filmowa. Wstęp od 21 lat, bilard.

Pod Baranami
Rynek Główny 21, codz. od 16.00 do ostatniego gościa, muzyka lat 70. i nowości disco.

Pod Papugami
ul. Szpitalna 1, codz. od 19.00, muzyka dyskotekowa. Wstęp od 21 lat.

Pod Słońcami
Rynek Główny 43, pt.-nd., do ostatniego gościa.

Rotunda – Orlik
ul. Oleandry 1, czw.-sb. od 21.00.

Stara Wozownia
Rynek Główny 29

Underdiscox
ul. Berka Joselewicza 21, codz. 19.00-8.00, muzyka techno, house, neo-disco hip hop, acid-jazz.

Kluby studenckie

Dawniej w klubach studenckich kwitło życie towarzyskie, kulturalne i muzyczne. Dziś wobec ogromnej konkurencji kawiarniano-alkoholowo-dyskotekowej, kluby straciły nieco na swojej atrakcyjności. Wciąż jednak istnieją, a organizowane przez nie imprezy, bardziej lub mniej, ale nadal przyciągają zainteresowanych tą formą spędzania wolnego czasu.

• Karlik, ul. Reymonta 17B
• Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8
• Pod Przewiązką, ul. Bydgoska 19B,
• Rotunda, ul. Oleandry 1,

Kluby nocne

• Blue box, ul. Szpitalna 38,
• Strawberry Club, ul. św. Tomasza 1,
• U Muniaka, ul. Floriańska 3
• U Louisa, Rynek Główny 13,

Kasyna

Hazardziści mogą walczyć o wygraną w dwóch hotelowych kasynach Continental (ul. Armii Krajowej 11) i Forum (ul. Konopnickiej 28).

Jedna myśl w temacie “Życie nocne w Krakowie”

  1. Atrakcji w Krakowie nie brakuje 🙂 Ja polecam fajne miejsce z pysznym piwem rzemieślniczym – Starą Zajezdnię na Kazimierzu, świetne miejsce, można dobrze zjeść i spróbować dobrego browarka.

Możliwość komentowania została wyłączona.