Pizzerie i fast food

Pizzerie i fast food

Amerykańska
ul. Pijarska 7
W karcie oczywiście pizza, hamburgery, hot-dogi i inne .przysmaki” kuchni amerykańskiej, w jej komercyjnym wydaniu. Czynne 11.00-21.00.

Grace
ul. św. Jana 1
Sieć pizzerii obecna już chyba na terenie całej Polski. W Krakowie jest ich kilka. Klienci mogą przyglądać się, jak wyrabiane jest ciasto, a karta proponuje kilkadziesiąt rodzajów nadzienia. Gdyby jednak wybór okazał się za mały, z dostępnych składników można stworzyć swoją własną kompozycję. Spore rozmiary i znośna cena: 8-20 zł. Czynne 11.00-23.00.

Cyklop
ul. Mikołajska 16
W przeciwieństwie do innych pizzerii, których właściciele niewiele troszczą się o stworzenie miłego nastroju (o kameralności nie ma nawet co marzyć), w Cyklopie jada się w bardzo miłej atmosferze. Klimat tego miejsca współtworzy oryginalny opalany drewnem piec, w którym piecze się pizze.
Czynna od 11.30 do ostatniego gościa.

Pizza Hut
ul. Grodzka 57, tel.4224236
ul. Kalwaryjska 17, tel.4226633
ul. Krowoderskich Zuchów 21, tel.6332088
al. Niepodległości 2, tel.6487744
Pizza amerykańska. Różne rozmiary, duży i urozmaicony wybór dodatków: ceny w przedziale 8-20 zł. Bezpłatna dostawa do domu (czeka się ok.30 min). Czynne 11.00-22.00.

KFC
ul. Kalwaryjska 17
Jeden z bardziej popularnych amerykańskich „fast-foodów”, w którym podaje się kurczaki na różne sposoby. Smakowite pikantne panierki, ziołowe, sezamowe i inne. Możliwość telefonicznego zamówienia jedzenia – tel.4236633.

McDonald
ul. Floriańska 55
ul. Wadowicka 2a

Koncern Wuja Donalda nie zaskoczy nas niczym nadzwyczajnym, chyba że na kimś robi wrażenie fakt, że tak samo przyrządzone i podane jedzenie można dostać na wszystkich szerokościach geograficznych. Duża zaletą jest krótki czas oczekiwania na różnego rodzaju i rozmiaru burgery, frytki, colę. Największa satysfakcję odczuwają najmłodsi, gdy uda im się do McDonald zaciągnąć rodziców i wymusić na nich zestaw z zabawką.

To oczywiście tylko wybrane propozycje. Gdyby ktoś kiedykolwiek pokusił się o napisanie książki, w której byłyby opisane wszystkie lokale gastronomiczne Krakowa, byłoby to naprawdę sporych rozmiarów dzieło. Zaproponowane powyżej lokale cieszą się dobrą opinią zarówno wśród mieszkańców Krakowa, jak i wśród przyjezdnych.