Kabarety w Krakowie

Kabarety w Krakowie

Ta forma działalności artystycznej na stałe wpisała się w tradycję Krakowa. To tutaj przecież powstał pierwszy polski kabaret Zielony Balonik, do legendy urosła Piwnica Pod Baranami. Ale powstają również kabarety młode, które wręcz brawurowo zdobywają sobie mocna pozycję wśród wielbicieli tego typu rozrywki. Na repertuar składają się skecze, występy muzyczne, a przede wszystkim piosenka poetycka.

Jama Michalika
ul. Floriańska 45. tel.4221561
Z inicjatywy krakowskich artystów postanowiono stworzyć tu kabaret, który ma nawiązywać do tradycji „michalikowych” wieczorów. Jak przed wiekiem więc, w secesyjnej scenerii artyści śpiewem, dowcipem, poezją bawią publiczność. Spektakle odbywają się w piątki i soboty o godz. 20.00.

Kabaret Loch Camelot
ul. św. Tomasza 17, tel.4230638, 4210123
To najciekawsze wydarzenie artystyczne ostatnich kilku lat. Mimo że należy do najmłodszych, odznacza się profesjonalizmem oraz niezwykła fantazją i oryginalnością. Spektakle odbywają się w piątki o godz. 20.15. Bilety do nabycia w Centrum Informacji Kulturalnej i kawiarni Camelot.

Kabaret Pod Wyrwigroszem
ul. św. Jana 30, tel.4119764
Kabaret zaprasza w każdy poniedziałek o godz. 20.00. Artyści nawiązują do konwencji kabaretu tradycyjnego: szybkie tempo, liczne przebieranki, komedia omyłek i oczywiście zabawne teksty.

Piwnica Pod Baranami
Rynek Główny 27
„Piwnica” liczy już sobie ponad 50 lat. Z kabaretem związani byli lub nadal są Wiesław Dymny, Ewa Demarczyk, Leszek Długosz, Anna Szałapak, Jacek Wójcicki, Zbigniew Preisner, Grzegorz Turnau i inni. Jej założycielem i duchowym opiekunem był Piotr Skrzynecki. Po jego śmierci w 1997 r. zastanawiano się nad dalszym losem kabaretu. Postanowiono jednak kontynuować tradycje „Piwnicy”.
Program kabaretowy w piątki i soboty. Wskazana wcześniejsza rezerwacja biletów (tel.4212500).